QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo

Modely značky TGB

Informace o značce TGB

Tchajwanská firma TGB byla založena v roce 1978. Firma je předním výrobcem čtyřkolek, skútrů, motorů a také variátorů. Čtyřkolky TGB jsou na českém trhu velice populární, několikrát vyhrály titul Čtyřkolka roku, TGB je nejprodávanější značkou také ve Francii. Firma spolupracuje s mnoha světovými výrobci jednostopých vozidel i čtyřkolek, pro které vyrábí klíčové skupiny motorů, zejména variátory, které spolehlivě pracují v mnoha motocyklech, skútrech a čtyřkolkách věhlasných světových značek jako Polaris, Aprilia, Piaggio, BMW, Vespa, Rotax, Peugeot, Minarelli nebo Motori Morini.

Historie značky

Historie firmy TGB se však začala psát daleko dříve, než v roce 1978. Její počátky spadají až do roku 1965, kdy byla založena firma Taiwan Vespa Co. Ltd. Ta na základě licence italského koncernu Piaggio vyráběla, a coby jeho taiwanská divize i dodávala skútry Vespa na taiwanský trh. Tyto odolné plechové skútry zaznamenaly na taiwanském trhu velký úspěch, takže v roce 1978 kvůli stále se zvyšující poptávce vzniká vedle původní firmy Taiwan Vespa Co. Ltd. také nová společnost Taiwan Golden Bee Co. Ltd., předchůdce dnešní TGB. Ta se zabývala výrobou náhradních dílů, tlumičů výfuků i tlumičů pérování, zapalovacích magnet, startérů a později i celých skútrů, stále ještě na základě technologií firmy Piaggio. Tyto skútry byly prodávané nejdříve pod značkou Vespa, později ale přišla firma s novou generací vlastních skútrů a pod novou značkou TGB je úspěšně začala prodávat na Taiwanu, ale kromě toho se stále více zaměřovala na export.
Ke skútrům později přibyly i čtyřkolky vlastní konstrukce, které se také zejména exportují, hlavně do USA, Kanady a Evropy, celkem do asi 50 zemí.
Firma TGB má vlastní motorárnu, kde se vyrábějí čtyřdobé motory objemů 125 – 55 ccm a dvoudobé motory o objemu 50 ccm. Ve vlastním vývojovém a výzkumném středisku pracuje cca 50 specialistů. Továrna TGB získala roku 1995 certifikát managementu jakosti ISO 9001, později i QS 9000, systém managementu jakosti pro automobilový průmysl.
Čtyřkolky značky TGB mají pověst spolehlivých, solidně zpracovaných, konstrukčně a designově dotažených čtyřkolek střední třídy s dobrými jízdními vlastnostmi díky bezproblémovému ovládání a nízkému těžišti. Hlavními modelovými řadami jsou řady Blade, Target a Sniper.


Výroba skútrů

Firma TGB má vyvinutou celou řadu designově i konstrukčně zdařilých skútrů v objemech 50 – 125 -300 ccm, od malých obratných městských modelů až po luxusní rychlé typy Xmotion. Zajímavostí je jediný továrně vyráběný skútr pro rozvoz pizzy a zasilatelské služby – TGB Express.

Výroba variátorů

Vedle čtyřkolek je firma TGB významným světovým dodavatelem variátorů. Firma je vůbec prvním výrobcem variátorů na Tchaj-wanu a v současnosti jedním z mála světových výrobců variátorů, kteří zvládli technologii výroby variátorů pro vysokovýkonné velkoobjemové motory. Firma TGB vyrábí variátory pro Piaggio, Rotax, BMW, Aprilia, Peugeot, Minarelli, Motori Morini, Polaris, SYM a další.
Od roku 2008 má výhradní zastoupení TGB pro ČR a SR firma ASP Group s.r.o., Žebrák.


Zajímavost:

Skútr TGB RS303 50 se stal prvním skútrem, na kterém se podařil dotočit vůbec první skútrový backflip na světě. Bylo to v roce 2006 a se skútrem skákal freestylista a kaskadér Matt Shubring, australský FMX šampion z roku 2004.

Prodejci TGB

ASP Group s.r.o.

ASP Group Distributing je ryze česká společnost se silnou pozicí na trhu, která dováží a v síti svých prodejců distribuu...

Slobag - 4kolky Zlín

Autorizovaný prodej a servis 4kolek, motocyklů a skútrů se specializací na zn. POLARIS, ARCTIC CAT, CF MOTO, PEUGEOT, v ...

Adosa

prodej a servis čtyřkolek TGB prodej a servis skútrů a motorek YUKI,MP Korado,Keeway,Motorro

Zdenek Hora - MotoHora

Čtyřkolky Jičín – autorizovaný prodej a servis čtyřkolek TGB, Access, Arctic Cat, Journeyman, SMC, Deta Force, Linhai,

Teambike 23

Prodej a servis motocyklů, čtyřkolek a sněžných skútrů. Autorizovaný dealer Polaris, dále TGB, Arctic Cat, Linhai. Samoz...

Vložit firmu


Články
English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2021 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:2.37s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce