QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo


Ocenění sportovců DUKLY

Text: Ollie Roučková | Zdroj: Dukla | Datum: 16.10.2018 | Zobrazeno: 11283×

Ocenění sportovců DUKLY Do slavnostní síně národního památníku na pražském Vítkově mířila v pátek hvězdná plejáda nejlepších českých sportovců včetně olympijských vítězů a nejrůznějších šampionů. Důvod byl nasnadě. Ministr obrany Martin Stropnický ocenil nejlepší armádní sportovce a trenéry za umístění na světových soutěžích v průběhu letní sezony 2017. Vůbec poprvé i čtyřkolkářku Olgu Roučkovou za reoprezentaci na FIM Europe Baja.V ní příslušníci Dukly skutečně zazářili. Na světových soutěžích vybojovali celkem 86 medailí, z nichž bylo 37 zlatých, 24 stříbrných a 25 bronzových. „To jsou čísla, která imponují. Za každým takovým sportovním úspěchem ve světové konkurenci je však neskutečná dřina a pevná vůle,“ připomněl v projevu ministr Martin Stropnický.

Za vynikající výsledky chci proto poděkovat jak aktivním sportovcům, tak těm, kteří jim v úloze trenérů, vedoucích trenérů a dalších nezbytných spolupracovníků vytvářeli potřebné a spolehlivé zázemí,“ dodal ministr.


Slavnostního setkání s nejvyšším představitelem sportovního armádního resortu, hosty náčelníkem Generálního štábu generálem Josefem Bečvářem, náměstkem ministra Tomášem Kuchtou a dalšími se například zúčastnili a děkovný list například úspěšní atleti kapitánka Barbora Špotáková, Jakub Vadlejch, Petr Frydrych, Zuzana Hejnová, kanoisté praporčík Martin Fuksa, Daniel Havel, nadporučík Jan Štěrba, Tereza Fišerová, parašutisté nadrotmistr Miloslav Kříž a Jiří Gečnuk, cyklisté Jaroslav Kulhavý a Barbora Průdková.


Oceněni byli i sportovci, kteří letos ukončili kariéru – moderní pětibojař nadporučík David Svoboda a paralympijský cyklista Jiří Ježek. Z osobních trenérů jmenujeme oštěpařské kouče majora Jana Železného a Rudolfa Černého, Petra Fuksu, který připravuje svého syna kanoistu Martina Fuksu, nebo Milana Dolečka, trenéra veslařského mistra světa Ondřeje Synka. Z vedoucích trenérů armádních sportovních oddílů byli oceněni například Jiří Šimice, kapitán Libor
Capalini, Svatopluk Buchta, kapitán Jaroslav Volf, Jiří Šafanda, major Jan Kinkor či Viktor Zapletal.


Na závěr za všechny sportovce a trenéry poděkoval za podporu a vytvořené kvalitní podmínky a sportovní zázemí kanoista nadporučík Jan Štěrba a dodal: „Jsme hrdi za to, že jsme součástí Armády České republiky a můžeme tak reprezentovat její dobré jméno na sportovním poli a mezinárodních šampionátech."


Olga Roučková okomentovala předávání ocenění: "Jsem velmi hrdá na to, že se nám s celým týmem podařilo takto reprezentovat Českou Republiku. Jsem nováčkem Duklácké rodiny, pod hlavičkou ASC Dukla Praha závodím první rok a stát po boku nejlepších atletů ČR byl silný zážitek na který nikdy nezapomenu. Tímto bych chtěla poděkovat všem, kteří se na cestě pro Mistrovské tituly podíleli."


Jak se vám líbil tento článek?

Průměr: Známkováno: x

Články šampionátu Dálkové Rally

"Ollie" Roučková – první Češka, která absolvovala Dakar na čtyřkolce

04.04.2018, Závody
V rámci pražské a brněnské výstavy mohli návštěvníci po celou dobu potkat členy týmu Moto Racing Group (MRG), kt...

Dakarská startovní čísla

08.11.2017, Závody
Dakarští jezdci mají svá startovní číslo. Včerejším dnem Dakar odtajnil startovní čísla jednotlivých jezdců z moto i qua...

Rallye Raid Hearts of Morocco

16.10.2017, Závody
Rallye Raid Hearts of Morocco – Srdce Maroka již odstartovala a tentokrát i s českou účastí. Zbrusu nová dálková rally s...


Nepřehlédněte

Novinky

English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2024 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.10s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce