QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo


Klíč o sezoně snů:

Text: Ollie Roučková | Foto: Marián Klíč | Datum: 24.10.2017 | Zobrazeno: 8630×

Klíč o sezoně snů: Letošní sezona se mi po dlouhé době opravdu povedla, připadám si jak v krásnem snu. Začal jsem tento rok závodit velmi brzy a hned jsem se pustil do offroadu v Německém Janschvalde. Vybojoval jsem si tam 3 místo ve velmi těžkém písčitém terénu, na kterém jsem nikdy nejezdil. Pak jsem odjel pár offroad marathonu a začal seriál MMČR v Quadcrossu.


Kapitoly článku

  1. Rozhovor
  2. Kompletní fotogalerie

"Původně jsem měl v plánu odjet dva první závody a pak se spíš věnovat offku, které se mi zdá trošku bezpečnější, ale srdíčko mě stále táhne víc ke quadcrossu a já nakonec jel celý seriál. Podařilo se mi v celkovém pořadí dojet na druhém místě a získat titul vícemistra pro rok 2017.
Taky jsem se podíval na jeden závod ME v Holandsku, kde jsem spíš sbíral zkušenosti. Jelo se tam na velkých pískových kolech v šílených kolejích a to mi vůbec nesedělo. Získal jsem tam 3 těžce vybojované evropské body."


" Quadcrossová pohádka této sezony se začala psát na národech v Italském Cingoli. Původně jsem byl náhradníkem, ale po úrazu Kuby Kosteleckého při tréninku, jsem byl najednou v českém týmu. V týmu jsem měl mistry ČR Jirku Kašpara a Zdenka Poláčka. Tým byl parádní, mechanici fungovali na jedničku a česká podpora fanoušků byla neskutečná. V sobotu se nám podařilo kvalifikovat do závodu a v neděli si dojet pro krásné 8 místo mezi nejlepšími 17 týmy a 51 jezdci světa. Je to nejlepší výsledek českého quadcrossu a já byl u toho."

Takže už máš odjeto, nebo ještě pojedeš nějaké závody?

"Ještě mě čeká pár offroadů na Slovensku a Crosscountry v Sedlčanech. Crosscountry v AČR zatím vedu. Snad se mi to podaří dojet i tento poslední závod a stát se tak mistrem Crosscountry pro rok 2017. Doufám, že můj anděl strážný, který nahoře jezdí taky určitě na KTM :D mě ještě pohlídá a ukončím sezonu v pořádku."Popíšeš nám závody týmů?

"V týmu startují 3 jezdci označeni jako A,B,C. Jedo se tři jízdy, ve které startuji vždy dva jezdci z týmu spolu A+B, B+C, A+C. Tým získá 6 výsledků ve třech jízdách z nichž se jeden nejhorší smaže. Je velmi důležité, aby všichni jezdci dojeli a měli co nejlepší umístění. Nám se to povedlo a výsledek byl hned vidět."

Tys byl poprvé, jaký to byl pocit tam stát s nej jezdci planety?

"Neskutečný zážitek, ještě teď si pamatuji, jak jsem stál na tribuně,díval se na první jízdu ve které jel Zdenek a Jirka a já si říkal sakra co tady sakra vůbec dělám, protože to byl neskutečný nářez. Vidět top světa při akci na čtyřkolkách je neuvěřitelný zážitek."

Myslíš, že tě tato zkušenost posunula jezdecky?

"Jsou to zkušenosti, které jsou k nezaplacení. Nevím, jestli teď budu jezdit rychleji, ale určitě jsem získal mnoho zkušeností."


Slovensko, Německo, Itálie, Holandsko, Česká Republika, kde se ti závodilo nejlíp, případně kam by jsi se přestěhoval?

"Každý závod je parádní, ať je u nás nebo v cizině. Pokud bych měl vypíchnout nejlepší, tak určitě doma, protože se aspoň domluvím a na závodě mám mnoho super přátel. Nejtěžší závod, jsem jel na písku a ten byl v Holandsku. Do Itálie bych se přestěhoval na začátku sezony, abych mohl trénovat než začne český mistrák."

Prozraď, jak máš poskládanou KTM?

"Jedu v podstatě sérii. KTM 505, je motoricky tak dobrá, že nepotřebuje žádné úpravy motoru. Co se týče podvozku, mám je rieger tlumiče, výfuk RP."


"Na závěr bych chtěl poděkovat za úžasnou sezonu své rodině, která mě podporuje, mechanikům Jirka Skalický, Pavel Rosek, Petr Vasiliadis, Martin Dopita st., Jindřich Petlach a Petr "dědek" Toman, že mi pomohli dosáhnout těchto výsledků."

Děkuji za rozhovor

Kapitoly článku

  1. Rozhovor
  2. Kompletní fotogalerie

Jak se vám líbil tento článek?

Průměr: 1.00 Známkováno: 3x

Články šampionátu Crossracing

Petros Vasilidis

01.02.2016, Rozhovory
Populární Quad-crossový závodník a všeobecně výbornej týpek Petr Vasiliadis, se letos zúčastní MČR Amatérů Crossracing C...

Přestup na 450

10.12.2015, Rozhovory
Ondřej Salač je další závodník quadcrossových závodišť, se kterým jsme si sedli k rozhovoru. Mladý jezdec jako by byl z...

Daniel Picmaus

07.09.2013, Rozhovory
Daniel Picmaus je čerstvým Mezinárodním Mistrem ČR v družstvech (v týmu jel s Lukášem Studeným a Lukem Cooperem). Daniel...


NepřehlédněteEnglish, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2024 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.79s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce