QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo


Cipísek-Zdenda

Offline

Nick: Cipísek-Zdenda
Město: Teplice
Kraj: Ústecký
Věk: 37 let
ICQ: -
Web:

Poslední přihlášení: Dnes Registrace: 03.12.2018

Suzuki LT-Z 50 (2018)

Úvodní informace o čtyřkolce:

Celý život jsem jezdil japonské motorky a nikdy, opravdu nikdy jsem nemusel řešit ani Ň. A protože Číny už bylo tak nějak dost, rozhodl jsem se že se začnu vracet tam, odkud jsem přišel a při volbě první kolky pro 4letého synka toto byla jasná volba.

Zkušenosti, recenze, popis:

Jedna dětská čína doma už byla (synovce) a po pravdě nikdy více! Hodina ježdění a týden na ponku. Letos, jsem začal řešit kolku pro mého 4 letého syna a začal objíždět a zkoumat co se nabízí. Popravdě řečeno, ať se na mne nikdo nezlobí ale je to katastrofa. Samý laciný čínský brak, křehké plasty, vůle v čepech, odkrytá elektroinstalace, brzdy co nebrzdí, brzdové páčky tam kde dítě nemá šanci na ně dosáhnout natož je zmáčknout, o plynu jakbysmet. Pak jsem se šel podívat na kategorii kolem 30.000,- značky jako LEM atp. a ten samý brak akorát s hezčími nálepkami, kecy o věhlasných italských značkách atp. někde možná dali lepší šrouby a matice, jinak zase ten samý šrot ala dodělej si doma. Výjimku činí SMC BUZZ 50, klobouk dolů před Tchajwanci, krásně zpracovaná čtyřkolka, bezpečná a hlavně, pro prcky pěkně ovladatelná, tzn. páčky tam kde mají být, lehce zmáčknutelné atp. Bohužel jsem zjistil že je opravdu malá a kluk by jí měl tak na rok max 2. Nakonec padla volba na japonce a to mou oblíbenou značku Suzuki. Kde kdo namítne že je drahá. Ano je, je sakra drahá, ALE! Zpracování 1A, páčky a ovládací prvky přesně tak, jak by to pro děti mělo být, pěkně to jede a navíc ze zkušeností od známých ze zámoří je to neskutečný držák. A když se podíváme do bazaru (kde absolutně nejsou, pár ks je v Německu), tak se i po deseti letech prodávají opravdu s minimální ztrátou. Zde opravdu platí nejsem tak chudý abych si kupoval levné věci! Suza je vcelku dosti zavřená a tak už je objednáno laditelné CDI od Dynateku, které umožní zcela bezpečně zvýšit až 3x výkon oproti sérii, na řadu přijde taky laděný výfuk, KN filtr, jiné trysky do karbecu a jiné válečky variátoru, vše od fy CT RACING, která snad jako jediná tyto pidi stroje ladí. Z kolky mám možná větší radost jak můj synek :)

Fotogalerie:

Hodnocení čtyřkolky (recenze,fotky)

Hodnoceno:1x
Hodnocení jen pro přihlášené

Vyjížďka

Polaris Sportsman XP 850/EPS Touring

Po roce další výměna náplní a celková kontrola 4kolky. Tak jsem se zase byl trochu vyvětrat.

Uživatel:1Pegas, Vytvořeno: Včera

CF Moto 510 RX-A

Po dlouhé době konečně vyjížďka ve dvou, nebyl moc čas fotit, jen na malém zastavení, bylo to fajn a doufám že budeme mít čas na další. Díky Jirko.

Uživatel:Matt, Vytvořeno: 21. Březen

Oprava

TGB Blade 1000 EFI

9500km špatně dosedávali rychlosti. Proběhla výměna oleje v převodovce. Olej byl podivné bílé konzistence. Poté vše v pořádku.

Uživatel:Bimbo, Vytvořeno: 5. Únor

TGB Blade 1000 EFI

Při najetí 8000Km další závada. Neuzamyká se zadní diferenciál. Jen cvaká v relé u řídítek. Závada vyřešená, jen zatuhlé servo diferenciálu.

Uživatel:Bimbo, Vytvořeno: 5. Únor

Havárie

Can-Am Outlander 850 XT-P MAX

Tak první poškození a první havárie - kolo na fotkách. Tenčí strom dokonale schovaný v trávě, ale nepřeletěl jsem přes řídítka, naštěstí. Všechno jina...

Uživatel:EnzeCZ, Vytvořeno: 9. Červenec

Polaris Sportsman 1000

Trošku se urvalo rameno ;)

Uživatel:TheWojtaZ15, Vytvořeno: 28. Květen

Montáž doplňku

Goes 520 Max

Vyhozeni podtlakoveho ventilu a vymena palivoveho filtru a pridani ventilu ktery je original na vzduch. funguje bez problemu uz 3 roky.

Uživatel:laser88, Vytvořeno: 9. Březen

Goes 520 Max

Aktualni stav Goese

Uživatel:laser88, Vytvořeno: 6. Březen

Sraz

SMC Jumbo 720 R 4x4

Tak jsme už zjistili odkud jsou ty úlomky v motoru.

Uživatel:hejda11, Vytvořeno: 16. Říjen

Can-Am Spyder ST

Pohodový sraz Spyderů (y)

Uživatel:1Pegas, Vytvořeno: 6. Červen

Dovolená

SMC Jumbo 720 R 4x4

Víkend se synem na Hamrů na Jezeře. Počasí nic moc ale užili jsme si to. Tam porce začlo zlobit chlazení (pumpa)

Uživatel:hejda11, Vytvořeno: 5. Leden

Can-Am Outlander 850 XT-P MAX

Poprvé jsem vytáhl mého Outlandera do zahraničí. A to při příležitosti dovolené v Chorvatsku, kde jsem byl letos vůbec poprvé. Snažil jsem se předem...

Uživatel:EnzeCZ, Vytvořeno: 10. Září

Údržba

CF Moto 510 RX-A

13.3.2019 vyměněny náplně po 3250km, trošku dřív ale to neva. Při bližší kontrole zjištěny dvě povolené matky ze spoda na silentblocích motoru, jeden ...

Uživatel:Matt, Vytvořeno: 14. Březen

CF Moto 510 RX-A

Tak nevím jestli tohle mám psát do údržby, není to oprava, spíš úprava, nad levým zadním kolem je hadička od odvzdusneni zadní rozvodovky, někteří výr...

Uživatel:Matt, Vytvořeno: 27. Únor

Přidat zápis do deníku


English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2019 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.45s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce