QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo


Práce? Jde to i s dvoustovkou!

Text: Matěj Oliva | Foto: Matěj Oliva | Datum: 28.01.2021 | Zobrazeno: 6433×

Práce? Jde to i s dvoustovkou! Když se řekne pracovní čtyřkolka, představíte si většinou mohutný stroj s náhonem 4x4 a alespoň půllitrovým motorem. Ideálně s navijákem a dalším příslušenstvím. Dost velká část uživatelů ale takový stroj nikdy nevyužije a na většinu práce by stačila i jednoduchá zadokolka. Kde jsou její limity, jsme se vydali vyzkoušet na statek i do jeho okolí.


Kapitoly článku

 1. Představení, technika
 2. Práce
 3. Zábava, Závěr
 4. Technické údaje
 5. Video
 6. Kompletní fotogalerie

Kayo je značka, kterou máme spojenou především se stroji pro mladé jezdce a děti. Ve své nabídce má ale i sympatickou dvoustovku s cenovkou pod 70 000 korun, která zaujme nejen cenou. O její pohon se stará čtyřtaktní vzduchem chlazený jednoválec o výkonu rozumných 9 kW. Ten je vybaven standardním variátorem a řetězovým převodem na zadní osu. Převodovka má pouze 3 polohy, a to jízdu vpřed, vzad a neutrál. Parkovací polohu a redukci tak budete hledat marně. Pro stání je tu parkovací brzda. Rám je klasické konstrukce s kyvnou zadní vidlicí a A rameny na přední nápravě. O dobré pracovní využití se postará tažné zařízení na zadní ose, které má samozřejmě i elektrickou zásuvku. Tažné vzadu je celkem běžné, ale Kayo má tažné i vpředu, i když zde není koule, ale vidlice.

Designově je Kayo spíš konzervativní. Klasická dvojice světlometů vpředu je překvapivě funkční, vzadu je taky klasika. Vzhledem k tomu, že má čtyřkolka silniční homologaci, všechna světla jsou jasná a dobře nastavená. Kayo rozhodně nepatří k největším čtyřkolkám, ale i jezdec s větší postavou se na něj celkem pohodlně poskládá, i když to asi nevypadá zrovna důstojně. Menší jezdci tu budou mít rozhodně výhodu.


Pokračování článku: Práce

Kapitoly článku

 1. Představení, technika
 2. Práce
 3. Zábava, Závěr
 4. Technické údaje
 5. Video
 6. Kompletní fotogalerie

Jak se vám líbil tento článek?

Průměr: 1.00 Známkováno: 2x

Katalog čtyřkolek - kompletní informace o modelu

Kayo 200»

Nejnovější články o Čtyřkolkách

Polaris Sportsman XP 1000 S: American power!

03.07.2021, Redakční testy
Tohle je opravdu pořádná mašina pro velký kluky. Polaris dokonce tvrdí, že jejich XP 1000 S je největší čtyřkolka na trh...

Linhai 500 4x4 Promax: Levný fešák pro drsňáky

15.06.2021, Redakční testy
Na to, že jsou čtyřkolky čínské značky Linhai cenově velice vstřícné, jsme dávno zvyklí. Teď přichází nová pětistovka Pr...

První test Segway Snarler AT6 L Limited: Ambiciózní vstup do světa ATV

04.05.2021, Redakční testy
Segway. Tuhle značku zná hromada lidí po celém světě. Může za to svého času unikátní a hodně výstřední samovyv...
English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2021 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.75s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce