QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo

Modely značky Segway

Informace o značce Segway

Segway za posledních 20 let vytvořil velmi inovativní produkty, které doslova změnily svět. Segway a jeho zakladatel Dean Kamen, americký podnikatel, vynálezce a držitel mnoha čestných akademických titulů, jsou držiteli více než tisícovky zásadních patentů v oblasti konstrukce vozidel, zdravotnictví, samovyvažovacích technologií, elektronicky řízených pohonů, autonomního řízení a IOT / IOV technologií. Segway dodává své technologie předním světovým firmám jako Ford, BMW, GM, Ferrari, SEAT, Intel, Google, Amazon a další. V roce 2018 byla založena samostatná divize Segway Technology Co., Ltd. na výzkum, vývoj, výrobu a prodej vozidel kategorie offroad – čtyřkolek, SSV a UTV. Mimořádný technologický potenciál, včetně vývojového offroadového centra v USA, tvoří velmi solidní základ nové řady špičkových inovativních strojů do terénu.

Historie značky

1999 – Dean Kamen, americký podnikatel, vynálezce a držitel mnoha čestných akademických titulů, zakládá v USA společnost Segway Inc.

2001 – Segway Inc. buduje svoji evropskou továrnu a centrálu v Bedfordu ve Velké Británii.

2002 – Začíná prodej prvního osobního transportéru Segway PT v internetovém obchodě Amazon. Segway PT je časopisem Popular Science označen za „Nejlepší nový vědecký vynález roku“.

2003 – Segway podepisuje prestižní smlouvu s DARPA – agenturou amerického Ministerstva obrany pro pokročilé výzkumné projekty, která investuje do nových technologií důležitých pro národní bezpečnost USA.

2004 – Představen čtyřkolový Segway. Koncept Segway Centaur je předním americkým časopisem Time vyhlášen za jeden z „Nejlepších vynálezů roku 2004“.
2005 – Na trh přicházejí terénní modely Segway XT a Golf Transporter. Díky širokým pneumatikám se mohou bez problémů pohybovat jak po pevných cestách, tak v terénu.

2006 – Druhá generace modelu Segway PT přináší bezdrátové ovládání InfoKey a zejména revoluční technologii LeanSteer (zatáčení náklonem řídítek do stran).

2009 – Na trh přicházejí nové modely Patroller pro policejní a pořádkové služby. Patrollery od té doby slouží v bezpečnostních složkách USA, Austrálie, Kanady, Velké Británie, Německa, Saudské Arábie a mnoha dalších zemí.

2011 – Segway Inc. rozšiřuje svůj obchodní model a formuje „Segway Experience Center Program“, který nabízí turistické exkurze ve spolupráci s firmou Segway Inc. Ta se nově také stává autorizovanou cestovní kanceláří.

2012 – Segway představuje ARTI, nejnovější prototyp plně robotické mobilní platformy RMP (Robotics Mobility Platform).

2014 – Segway zahajuje výrobu tříkolového transportéru Patroller SE-3 pro bezpečnostní složky, který vyniká kvalitou, spolehlivostí a inovativní technologií proti převrácení. Ve stejném roce Segway představuje i zmodernizované modely i2 SE a x2 SE.

2015 – Dochází ke strategickému spojení firem Segway a Ninebot, Inc. Nově vzniklá společnost se zaměřuje na vývoj, výrobu a prodej prostředků osobní přepravy na krátké vzdálenosti. Prvním společným produktem je revoluční osobní transportér MiniPRO, který umožňuje intuitivní řízení bez manuálního ovládání. Tržní kapitalizace této společnosti je přes 60 mld. USD, což je víc než všechny čtyřkolkové firmy dohromady.

2018 – Segway vstupuje do světa terénních čtyřkolek, SSV a UTV. Mateřský Segway-Ninebot Inc. zakládá samostatnou společnost Segway Technology Co., Ltd. na výzkum, vývoj, výrobu a prodej vozidel kategorie offroad a dalších produktů.

2019 – Terénní stroje Segway se poprvé představují veřejnosti. Na výstavě EICMA v Miláně vzbuzují nové modely s klasickými i zcela revolučními hybridními pohony mimořádnou pozornost.

2020 – Oficiálním zástupcem offroadové divize Segway pro Českou a Slovenskou republiku se stává společnost Segway Powersports s.r.o.

2021 – Modelové řady Snarler, Fugleman a Villain přicházejí na český trh.

Prodejci Segway

ASP Group s.r.o.

ASP Group Distributing je ryze česká společnost se silnou pozicí na trhu, která dováží a v síti svých prodejců distribuu...

Vložit firmu


Články
English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2021 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.26s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce