QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo

Modely značky Cectek

Informace o značce Cectek

Čtyřkolky značky Cectek se vyrábějí v taiwanském městě Taoyuan ve čtyřkolkové divize firmy CEC neboli China Engine Corporation. Tato společnost vznikla v roce 1991 jako technologická platforma pro koordinaci výroby motorů na základě dotací a programu taiwanské vlády na podporu vědy a techniky. Vláda Taiwanu věnovala na podporu a rozvoj domácího automobilového průmyslu nemalé prostředky a úspěšně tak pomohla vzniknout mnoha domácím výrobcům automobilů a motorů, mezi jinými i firmě CEC, která díky této pomoci mohla v roce 1998 vyvinout první automobilový motor, kompletně navržený, zkonstruovaný a vyráběný na Taiwanu.

Historie značky

Hlavním úkolem společnosti CEC je tvořit nezávislý vývojový a poradenský systém, technologickou platformu pro vývoj systémů pohonu a systémů řízení motorových vozidel, a poskytovat podporu domácím výrobcům automobilů.
Čtyřkolková divize firmy CEC, firma CECTEK, vyrábí v současnosti čtyři modelové řady čtyřkolek: terénní Gladiator a Kingcobru, a silniční Quadrift a Estoc. Modely Gladiator a Quadrift používají náhon všech čtyř kol, modely Kingcobra a Estoc mají pouze zadní náhon. Všechny čtyřkolky Cectek jsou poháněné stejným motorem, vlastní čtyřdobou, kapalinou chlazenou jednoválcovou pětistovkou se vstřikováním paliva a nízkým těžištěm. Čtyřkolky Cectek vzbudily v době svého představení celosvětový rozruch díky mnoha originálním řešením, z nichž některá jsou převzatá ze soutěžních vozů.
Čtyřkolky CECTEK jsou vlastní vývoj této tchajwanské firmy, a byly to první tchajwanské čtyřkolky se vstřikovanými motory.

Data

1995 Založení společnosti CEC, China Engine Corporation
1996 Dokončení výstavby výrobní haly
1998 Zahájení hromadné výroby 8V motoru, vzniklého kompletně v CEC
1999 Vyroben 10 000tý 8V DOHC motor
2002 Zahájení vývoje automobilových 2,0 a 1,2 l DOHC motorů
2005 Vyroben 100 000tý 8V DOHC motor
2005 Dokončení vývoje prototypů 2,0 a 1,2 l motorů
2006 Dokončení vývoje prototypu čtyřkolkového motoru CECTEK 500 ccm
2008 Zahájení sériové výroby čtyřkolek CECTEK


Oficiálním českým dovozcem čtyřkolek značky CECTEK je firma MONE Group s.r.o., Kladno.
Informace o dealerech značky nejsou k dispozici.

Vložit firmu


Články
English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2021 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.30s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce