QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo


Představení: Linhai M150 – velká malá čtyřkolka

Text: Láďa Záruba | Foto: Linhai | Datum: 08.05.2017 | Zobrazeno: 4917×

Představení: Linhai M150 – velká malá čtyřkolka Model M150 je jednou z letošních novinek značky Linhai. Koncern Linhai tímto modelem rozšiřuje svoji evropskou modelovou řadu směrem dolů, a vypadá to, že by to mohl být docela chytrý krok. Novinka totiž směřuje přesně do tak trochu vzduchoprázdné mezery mezi dětskými a dospělými čtyřkolkami.


Je to tak. Pokud se porozhlédnete po současné nabídce na trhu, najdete tu hafo dětských čtyřkolek a vedle toho zase hafo čtyřkolek dospělých. Čímž se ale snadno dostanete do stavu, kdy je pro větší děti a juniory dětská čtyřkolka příliš malá, a velká čtyřkolka zase moc velká. A právě sem míří nový Linhai M150, čtyřkolka tak akorát velká pro juniory a mládež, čtyřkolka se kterou se nebudou prát tak jako s velkou čtyřkolkou, ale ze které zase za pár let nevyrostou. S rozvorem 1110 mm, který je zhruba na úrovni užitkových dvěstěpadesátek, a sedlem v rozumné výšce 800 milimetrů je novinka navíc vhodná nejen pro juniory a mládež, ale sveze se na ní i dospělý, samozřejmě v rámci možností čtyřkolek třídy 150ccm.
Model M150 je zcela nově konstruovaný. Neotřelý design vychází z úspěšné řady M550 a s dvojicí velkých kulatých předních světlometů nepopírá příslušnost k nové generaci čtyřkolek Linhai s naštvaně vyceněnou přední maskou. Konceptem je to užitkáč, což znamená dobrou ochranu proti odletujícímu blátu i plnohodnotné nášlapy bez rušivého brzdového pedálu, což ocení jednak mladí piloti, a jednak jejich rodiče v podobě zvýšeného klidu, že kdyby potomkovi náhodou sklouzla bota ze stupačky, nedostane se mu noha pod kola.
M150 pohání čtyřdobý vzduchem chlazený jednoválec s rozvodem SOHC a elektrickým startováním. Jednorychlostní automatická převodovka je vybavená jednou rychlostí dopředu, neutrálem a zpátečkou, přenos výkonu na zadní kola je řešen klasickým článkovým řetězem, což je v téhle třídě zcela standardní řešení. Z výše řečeného také vyplývá, že náhon je v konfiguraci 2x4. Terénní vlastnosti jsou dány tuhým prostorovým rámem s nízkým těžištěm, vpředu s nezávisle zavěšenými koly (McPherson), vzadu s pevnou osou, kyvnou vidlicí a pérováním s nastavitelnou tuhostí pružiny. Zadní osa zároveň nese hydraulicky ovládaný kotouč zadní brzdy, předek pak brzdí dvojice bubnů.
I přes velmi dobrou cenu není zákazník ošizen ani na výbavě. K ní patří například velký digitální LED displej, ocelové nosiče vpředu i vzadu nebo akustická signalizace zpátečky, M150 se může pochlubit dokonce i moderními vysoce svítivými 16diodovými zadními LED světly s čirou optikou. Nový Linhai M150 nyní přichází na trh s cenovkou pod 55 000 Kč.

Technické specifikace

Motor
Typ: čtyřtaktní vzduchem chlazený jednoválec SOHC
Objem: 147.5 cm3
Vrtání x zdvih: Ø 57×57.8 mm
Zapalování: C.D.I.
Max. výkon: 5,5 kW /7000/min
Max. točivý moment: 8 Nm /4000/min
Startování: Elektrické
Hnací systém
Typ pohonu: 2x4
Převodovka: automatická se zpátečkou (CVT variátor), F/N/R
Koncový převod: řetězem

Podvozek
Zavěšení přední: nezávislé, McPherson
Zavěšení zadní: kyvná vidlice + pevná osa
Pérování přední: hydraulické tlumiče, nastavitelná tuhost odpružení
Pérování zadní: centrální hydraulický tlumič, nastavitelná tuhost odpružení
Brzdy přední: bubnové, ovládání na řídítkách
Brzda zadní: hydraulická kotoučová, ovládání na řídítkách
Pneumatiky přední: AT21×7-10
Pneumatiky zadní: AT22×10-10

Rozměry a hmotnosti
Celková délka: 1815 mm
Celková šířka: 1038 mm
Celková výška: 950 mm
Výška sedla: 800 mm

Rozvor: 1110 mm
Hmotnost bez náplní: 190 kg
Užitečná nosnost: 265 kg

Dovozce značky Linhai do ČR je firma ASP Group.

Jak se vám líbil tento článek?

Průměr: Známkováno: x

Další články sekce Linhai

M550: nová generace čtyřkolek Linhai

01.05.2017, Novinky
Sice jsme si chvíli museli počkat, ale konečně je to tu: koncern Linhai přichází s novou generací svých čtyřkolek. I kdy...

Představení: UTV Linhai E-5S Electric

22.03.2017, Novinky
Se svojí novinkou vstupuje Linhai, koncern známý svojí spoluprací se značkou Yamaha, do rychle se rozvíjejícího světa el...

UTV Linhai 2016

17.03.2016, Novinky
Čtyřkolky a UTV Linhai k nám už druhým rokem oficiálně dováží firma ASP Group s.r.o. ze Žebráku. Oficiální dovozce tak m...


Nenechte si ujít

English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2019 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:1.41s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce