QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo


Sněžné pásy Camso v nabídce ASP Group

Text: Quadmania.cz | Foto: Camso | Datum: 18.11.2021 | Zobrazeno: 1016×

Sněžné pásy Camso v nabídce ASP Group Člověka nížinného, který svou čtyřkolku používá na chalupě u Kolína rekreačně k projížďkám po okolí, sněžné pásy tolik nezaujmou jako toho, kdo má chalupu nebo třeba penzion na horách a čtyřkolka či UTV je pro něj často jediným dopravním prostředkem. Mezi ty nejlepší patří kanadské Camso.


Samotná značka Camso může působit jako relativně hodně nová, tohle označení se k ní váže od roku 2015. Ovšem ona se dříve jmenovala Camoplast a napřesrok to bude už 40 let, co byla založena. Takže o sněžných pásech toho ví opravdu víc než dost. A pokud vás zajímá ještě nějaké to majetkové pozadí, tak vězte, že aktuálně už pár let patří Michelinu, přičemž ještě předtím stačila pod svá křídla vzít jiného kanadského výrobce sněžných pásů, a sice TJD. Pásy TJD na našem trhu dlouhodobě distribuuje známá společnost ASP Group, jež loni do portfolia zařadila i pásy Camso. Hezky všechno pod jednou střechou…

Camso nabízí pásy jak pro čtyřkolky ATV, tak užitková autíčka UTV – pro každou kategorii dva modely, dohromady potom tři modely. Co to je za zvláštní matematiku? Inu, jeden systém je společný. My to vezmeme ovšem popořádku a začneme tím nejlevnějším pásovým systémem (74 990 Kč) určeným pro lehčí čtyřkolky do objemu motoru 300-500 cm3. To je totiž hodně fajn, že Camso nezapomíná ani na majitele menších strojů, ne každý potřebuje mít ve stodole zaparkovaný dvouválcový litr. Sníh je ale pro všechny stejný. Základní model Camso nese označení ATV R4S, má relativně úzký pás o šířce 203 mm vpředu i vzadu a dvojici pojezdových kol na přední i zadní nápravě.

Střední třída, určená pro ATV i UTV, se jmenuje X4S, stojí 104 990 Kč a pobere vlastně nejširší portfolio terénních strojů. Můžete je nazout vlastně na jakoukoli čtyřkolku, klidně i třístovku, pokud na tom budete trvat, ale smysl samozřejmě dávají, i vzhledem k ceně, spíše na těch silnějších. Co se UTV a side-by-side použití týče, tam je to nejlepší pro motorizace 400-700 cm3. Na těchto pásech vidíte na první pohled bytelnější konstrukci, také jsou tady už čtveřice párů pojezdových kol a mnohem širší pásy, vzadu dokonce 318 mm. Přední pás je s 292 mm o něco málo užší, jenomže on je také úplně jiné konstrukce: zatímco vzadu je plochý (Flat), tak ten přední nese označení Flex-Track a jedná se o robustní pás s pružnými boky a mírně zakřiveným profilem, který čtyřkolce dává podstatně lepší ovladatelnost a přesnost řízení a tím pádem i pohodlí pro řidiče.

Přední pás Flex-Track, akorát že s šíří 318 mm, najdeme i na tom nejrobustnějším systému, určeném pro těžká UTV. Ten se označuje jako UTV 4S1, stojí 124 990 Kč a výrobce o něm říká, že zcela nově definuje špičkové vlastnosti za všech podmínek. Poznáte jej podle toho, že na předku má jen trojici pojezdových kol, ta jsou však uložena výkyvně v pryžových pouzdrech a mnohem lépe tak tlumí nárazy, jízda je tak hladší a klidnější. Za stejným účelem jsou tady i velká bantamová vodicí kola.

Pásy Camso jdou použít na naprostou většinu čtyřkolek, které se vyskytují na trhu, stačí jen vybrat správný typ a k němu odpovídající montážní sadu (13 990 Kč). Skvělou vlastností pásů Camso je, že jsou univerzální, takže když čtyřkolku prodáte a koupíte si jinou, pásy vám zůstanou – vy si jenom pořídíte jinou montážní sadu a případně hnací kolo (podle objemu motoru 15-18 zubů) a za dvě hodinky montáže zase jezdíte na pásech! A jen pro připomenutí notoricky známého faktu: na rozdíl od čtyřkolky to na pásech jde i po sněhu (proto si je kupujete) a na rozdíl od sněžného skútru to jde i po asfaltu, blátě a písku, samozřejmě s homologací!


Profil firmy

ASP Group s.r.o.

ASP Group Distributing je ryze česká společnost se silnou pozicí na trhu, která dováží a v síti svých prodejců distribuuje čtyřkolky, UTV, SxS, e-skútry, obojživelná vozidla, náhradní díly, příslušenství a doplňky předních světových značek. Oficiální dovozce více než 40 značek Jsme oficiální...Jak se vám líbil tento článek?

Průměr: Známkováno: x

Další články firmy ASP Group s.r.o.

Nová LS2 MX456 Factory

20.06.2014, Představujeme
O španělských helmách LS2 se říká, že je to nejrychleji se rozvíjející značka helem na světě. Bez důkladnějšího marketin...

Internetový obchod ASP Group v novém kabátě

21.08.2013, Představujeme
V této nové verzi největšího českého čtyřkolkářského internetového obchodu nakoupíte tak jako dříve veškeré vybavení pro...

Big Gun v ASP Group

11.06.2013, Představujeme
Nově v nabídce výfuky a řídící jednotky BIG GUN USA, skladem na většinu dostupných modelů čtyřkolek a UTV. ASP Group roz...
English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2022 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.85s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce