QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo


Závěrečný závod „ITP ESSOX CUP“

Autor: Robert Požárek | Datum: 23.11.2009 | Zobrazeno: 3633×

Závěrečný závod „ITP ESSOX CUP“ V sobotu 14. listopadu 2009 vyvrcholil osmidílný seriál závodů motocyklů a čtyřkolek v tzv. cross country, ITP ESSOX CUP 2009, jehož první ročník připravil ADT Horažďovice ve spolupráci se společnostmi ASP GROUP, s.r.o. a ESSOX.


Na poslední závod se sjelo 188 jezdců na čistě přírodní trať do Velkého Boru u Horažďovic. O konečném pořadí seriálu měla rozhodnout více jak tři kilometry dlouhá a velice rychlá trať. V žádném případě však nešlo o jednoduchý „loukakros“, jak by se snad na první pohled mohlo zdát. Závodníci se museli poprat s bahenními úseky, překonat náročné výjezdy, čekaly je i nelehké lesní úseky. Tyto technické pasáže byly doplněny dlouhými a širokými úseky, kde se dobře předjíždělo, a ten, kdo se nebál, mohl vyzkoušet plný výkon svého stroje.
Před posledním závodem bylo rozhodnuto o celkovém vítězi seriálu pouze v kategorii MOTO PROFI, v ostatních kategoriích mělo šanci na prémiový titul pořád několik jezdců, což dodalo závodům na dramatičnosti.
V kategorii QUAD HOBBY se představilo 48 závodníků. Největší napětí vládlo mezi prvními třemi jezdci průběžného pořadí této kategorie, jimiž byli D. Buříval z Access Motor Racing Teamu (131 bodů) a dva borci QuadtexTP Teamu, V. Dašek (115 bodů) a L. Koníček (99 bodů). Šanci na bronzovou příčku v celém seriálu měl i Buřívalův týmový kolega D. Babka, kterého ale poslední tři závody doprovázela neskutečná smůla a nevyhnula se mu ani před posledním podnikem, kdy mu stopku vystavila chřipka.
Výborně do sobotního závodu vystartoval Zdeněk Smetana pronásledovaný Lubošem Koníčkem a Jirkou Kubalíkem. Zdeněk dokázal odolávat vzrůstající tlaku Luboše do poloviny závodu, ve čtvrtém kole ale neodolal útoku Koníčka a Krama a propadl se na třetí místo. První místo si v posledních třech kolech s přehledem hlídal Luboš Koníček, cílem projel s náskokem 51 vteřin před druhým Jiřím Kramem. Ten o stříbrnou příčku bojoval do posledního kola se Smetanou, uhájil ji o těsné dvě vteřiny.
Obdivuhodný byl opět výkon Radka Skalického. Ten řídí čtyřkolku jen jednou rukou, což je v tak náročném terénu neskutečný fyzický záhul. A i přes tento handicap Radek pravidelně vydrží na trati po celý časový limit a nejen to, on poráží své zdravé soupeře. Potvrdil to i ve Velkém Boru, kdy obsadil 38. místo ze 48 jezdců. Radku, patří ti náš obdiv.
A jak se dařilo ostatním favoritům? Vlastík Dašek dokázal pouze stáhnout náskok na vedoucího Davida Buřívala o dva body (Dašek dojel v tomto závodě pátý, Buříval sedmý). Vzrůstající forma Luboše Koníčka (zvítězil v posledních dvou závodech) stačila v konečném pořadí seriálu na třetí příčku a Luboš tak může jen litovat, že strhující finiš nenasadil o pár závodů dříve.
Kategorii QUAD PROFI dominovali celý seriál dva borci Access Motor Racing Teamu – Z. Mucha (129 bodů) a P. Pešan (113 bodů). V posledních závodech se na ně začali dotahovat Franta Novotný z NVT Quad Racing (100 bodů) a Honza Kadeřábek ml. z Kábek Racing Teamu (99 bodů). Takže i v této kategorii nebylo o celkovém vítězi rozhodnuto.
Na 39 jezdců čekalo 75 minut ostré jízdy. Téměř celý závod jim vévodil Erik Lesák a nenechával nikoho na pochybách, že dnes to bude on, kdo se postaví na stupínek nejvyšší. Jenže osud tomu chtěl jinak. Když už se Erikovi na kobylku nemohli dostat ostatní jezdci, selhala technika. Dvě kola před cílem vystavila Erikovi stopku v závodě ucpaná tryska u jeho qaudu Suzuki. Na první místo se tak pohodlně dostal Honza Kadeřábek ml. z Kábek Racing Teamu a potvrdil tím vzrůstající formu z posledních závodů. Zvítězil s luxusním náskokem 57 vteřin. Velký souboj o druhou příčku svedli Pepík Brand a Vítek Šmucer, které v cíli dělilo pouhých pět desetin vteřiny - tím šťastnějším byl Brand.
Zbývající trojice adeptů na celkové stupně vítězů v seriálu dopadla následovně. F. Novotný 5. místo, Z. Mucha 7. místo, P. Pešan 19. místo, kvůli tomu došlo v posledním závodu k zásadním změnám v celkovém pořadí seriálu. Pešan se propadl na čtvrté místo, na stupně vítězů se v konečném pořadí seriálu posunuli J. Kadeřábek ml. a F. Novotný.
Všechny závody letošního seriálu jsou tedy odjety, tečkou za letošním seriálem bude slavnostní vyhlášení výsledků 12. prosince v hotelu ***Atawa v Rabí. Pokud vše dobře dopadne, připraví pořadatelé na tento den také „doplňkový“ závod v oblíbené pískovně u Strakonic. V současné době probíhá jednání s majitelem lomu a orgány ochrany přírody, informace se dozvíte na stránkách pořadatele – www.atvAmoto.cz.
První ročník ITP ESSOX CUPu je tedy úspěšně za námi. Nápad, který se zrodil v hlavách nadšenců v ADT Horažďovice a ASP GROUP Žebrák, se vydařil. Vždyť v průběhu prvního roku své existence se uvedený seriál vypracoval mezi nejlépe obsazené podniky v republice. Právě vysoké účasti a věrnosti závodníků si pořadatelé velmi cení.V průměru se každého závodu účastnilo 80 čtyřkolek a 90 motorek, vedle hobby jezdců se představili i špičkoví domácí jezdci, jako např. Martin Liška, Erik Lesák, Václav Malkus, Karel Scheder, Víťa Kuklík, Michal Rudolf, Honza Unger, Lukáš Kroupa a mnoho dalších výborných závodníků.
Velké poděkování patří generálnímu partnerovi seriálu, společnosti ASP GROUP Žebrák, partnerovi seriálu, finanční společnosti ESSOX, mediálním partnerům a majitelům areálů, v kterých se závody jely. Největší dík ale patří Vám, jezdcům a divákům.
V současnosti již probíhá příprava na druhý ročník tohoto oblíbeného seriálu, pokud vše dobře dopadne, setkáme se jak v osvědčených areálech, tak i úplně nových lokalitách a v záloze je i několik dalších novinek. Máme se tedy na co těšit.
Kompletní fotogalerii najdete na www.atvAmoto.cz.

Video z pohledu Quadmania Access teamu

Prvních pět míst v I. ročníku ITP ESSOX CUP obsadili

QUAD HOBBY
1. David Buříval Access Motor Racing Team 145 bodů
2. Vlastík Dašek QuadtexTP 131
3. Luboš Koníček QuadtexTP 124
4. David Babka Access Motor Racing Team 96
5. Lukáš Vobecký 64

QUAD PROFI
1. Zdeněk Mucha Access Motor Racing Team 143 bodů
2. Jan Kadeřábek ml. Kábek Racing Teamu 124
3. František Novotný NVT Quad Racing 116
4. Pavel Pešan Access Motor Racing Team 115
5. Martin Miřejovský AMK Heřmanův Městec 84


Jak se vám líbil tento článek?

Průměr: Známkováno: x

Články šampionátu ITP CUP

Kalendář- ČSMS Country Cross a Endura 2012

17.01.2012, Závody
I Country Cross vyvěsil pracovní verzi závodního kalendáře 2012. propisky do ruky a pečlivě si zapište čtveřici vypsanýc...

Slavnostní vyhlášení Country Crossu 2011

20.11.2011, Závody
Slavnostní vyhlášení Mezinárodního mistrovství ČR motocyklů a čtyřkolek proběhlo 19. listopadu 2011 v hudebním klubu naz...

Country Cross Sedlčany

25.10.2011, Závody
Za mlhou hustou, že by se dala krájet a dost možná ještě dál se nachází Sedlčanská kotlina. V tomto závodním doupěti poř...


NepřehlédněteEnglish, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2024 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.24s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce