QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo

Modely značky Gamax

Informace o značce Gamax

Taiwanská společnost Gamax Moto je relativně mladá firma. V současnosti vyrábí čtyři modely čtyřkolek, které jsou jejími prvními čtyřkolkami.

Historie značky

Taiwanská společnost Gamax Moto Corporation byla založena v roce 2005 s technickým personálem, který měl v té době již více než čtyřicetiletou zkušenost u Suzuki Taiwan.

Hlavním výrobním programem firmy byla od začátku výroba skútrů a čtyřkolek. Z nabídky skútrů jsou to tři designově velice zajímavé modely Spillo s dvoudobými motory o objemu 50 ccm v jedno- a dvoumístném provedení, ze čtyřkolek vyrábí Gamax Motor dva užitkové modely s pevnou zadní nápravou a zadním náhonem řetězem (AX250 Tenet, AX300 Zero), a dva modely s nezávislým zavěšením všech kol a elektricky přiřaditelným předním náhonem - AX430 Luxury a AX 600 Breaker. První pracovní čtyřkolkou GAMAXu byl model AX250 Tenet z roku 2005, zatím nejnovější je AX 600 Breaker, který se vyrábí od roku 2009. Svého času byl na trhu i model AX 500 EFI 4x4 EMPEROR – čtyřkolka se vstřikovaným motorem o objemu 497 ccm.
Firma Gamax nemá vlastní výrobu motorů, do svých čtyřkolek používá motory jiných výrobců, například SYM.
Čtyřkolky značky Gamax dovážela od roku 2008 do České republiky společnost Panthera Group z Nového Jičína, která dovážela modely Gamax AX 300 s pohonem pouze zadních kol, a Gamax AX 430 s pohonem 4x4. Po zániku této společnosti v roce 2010 uzavřela novou smlouvu o vzájemné obchodní spolupráci s výrobcem Gamax Moto Corporation Taiwan česká firma PALME GROUP s.r.o, která se tak stala výhradním dovozcem čtyřkolek značky Gamax do České a Slovenské republiky.
Firma PALME GROUP s.r.o., dováží v současné době dva nejsilnější modely značky s náhonem všech čtyř kol, Gamax AX 430 a Gamax AX 600 (od roku 2011). Kromě toho firma PALME GROUP s.r.o. zajišťuje i dovoz náhradních dílů a záruční i pozáruční servis čtyřkolek Gamax.
Informace o dealerech značky nejsou k dispozici.

Vložit firmu


Články




English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2021 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.28s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce