QuadMania.cz


 ?
Registrace Zaslat heslo


Výstava Houdkovice 2017

Text: Ollie Roučková | Zdroj: Martin Šnajdr | Datum: 21.06.2017 | Zobrazeno: 5637×

Výstava Houdkovice 2017 „Určitě si tady každý najde to svoje“ Po dvou letech se se do Houdkovic sjedou fanoušci automobilů a motocyklů, aby si prohlédli Výstavu závodních speciálů. A že se mají na co těšit!HOUDKOVICE – Pořadatelé výstavu naplánovali na státní svátek ve středu 5. července a v přírodním areálu hřiště v Houdkovicích budou k vidění opravdové skvosty. Bohatý program je připraven po celý den výstavy, jež začne v 9.00 hodin. „Speciály se předvedou v ostré jízdě na připravené autokrosové trati na poli vedle areálu výstavy,“ poodhaluje část programu výstavy jeden z organizátorů JIŘÍ CHALUPNÝ.

Jaká je historie výstav v Houdkovicích a kdo přišel s nápadem je uspořádat?

První výstava v Houdkovicích se konala už v roce 2009. S nápadem uskutečnit Výstavu zemědělské techniky přišel pan Jaroslav Ježek st. a asi ale ještě nikdo netušil, že se výstavy s tématikou auto – moto budou opakovat. Všechny výstavy pořádá Sbor dobrovolných hasičů Houdkovice. Jen s touto akcí pomáhám já, protože máme hodně kamarádů kolem motorsportu a ty mají zase své kamarády, takže je to pro mě o něco jednodušší shánět speciály, než aby to sháněl někdo, kdo se tím nezabývá. Dále se uskutečnily - v roce 2010 Výstava Velorexů a auto – moto veteránů, 2011 Výstava závodních speciálů. Od této akce se koná výstava ob jeden rok, takže v roce 2013 Výstava vojenské techniky a 2015 znovu Výstava zemědělské techniky. Všechny tyto akce byly úspěšné v návštěvnosti a k tomu se vždy připojilo nádherné počasí. A teď přišla zase řada na závodní speciály.

Je to v okolí unikátní výstava?

Tato akce je v okolí asi unikátní, i když třeba v Bohousové také pořádali Výstavu zemědělské techniky a nedávno se konal v Ledcích 2. ročník srazu majitelů motocyklů JAWA. Tam asi také začne podobná tradice jako v Houdkovicích. Naše akce, která se bude konat letos, je asi v okolí jediná svého druhu, jinak v České republice jsou akce jako třeba Legendy v Praze Bohnicích a Rychlá kola v Lysé nad Labem, ale to je pro lidi odtud trošku z ruky.

V prvním ročníku jste měli kolik exponátů a jakou návštěvnost?

V roce 2011 jsme tu měli asi kolem padesáti závodních speciálů a akci navštívilo 2 500 platících lidí a k tomu tak 1 000 dětí.

Jaké skvosty mohli návštěvníci vidět?

Tak já bych nechtěl nikoho vyzdvihovat, všechny exponáty si našly své obdivovatele, ale asi největší „šou“ udělali kluci Jansovi, kteří vozili i zájemce z řad diváků, s trucktrialovou Liazkou a Tatrou pro dálkovou rallye. A to i dost ostře. (směje se) A největší rozdíl v této a nastávající výstavě bude ten, že v roce 2011 jsme měli rychlostní zkoušku, ale ta letos nebude.

Kdo je pořadatelem a kolik lidí se na přípravě podílí?

Jak už jsem řekl, hlavním pořadatelem je SDH Houdkovice a my, jako JCH Rallye Team Semechnice, s tím pomáháme. Vlastně veškeré speciály a osobnosti na autogramiádu sháním já, ale to vše okolo pak - občerstvení, lidi na organizaci, dá se říct i reklama, propagace, to si kluci dělají sami, jen do toho trošku „kecám“. (směje se) Na přípravě se podílí tak deset lidí, až pak o přípravu samotného areálu a organizace v den výstavy tak 80 lidí.


Na co se můžou návštěvníci těšit letos - exponáty a osobnosti?

Určitě si tady každý najde to svoje, co jej bude více zajímat. Bude tady okolo devadesáti speciálů, ale já kdybych šel na naši výstavu, jakožto jezdec rallye, tak bych se spíše těšil na to, co jsem ještě neměl možnost vidět. Určitě budou hodně zajímavé dragstery, které přiveze pan Češka z týmu Predators Drag Team Budweis a Jan Řehounek, nebo třeba Ollie Racing team a Procamping racing team přivezou ukázat více speciálů z crosscountry, endura a motokrosu, ale asi nejzajímavější bude čtyřkolka Ollie Roučkové, která se hodně podobá dakarským speciálům a hlavně se chce zúčastnit Rallye Dakar a dělá pro to vše. Z dakarských speciálů máme přislíbenou i KTM 450 replica Rally s kterou jel letošní Dakar Milan Engel, tu přiveze Moto Racing Group Ervína Krajčoviče. Dost obdivovatelů budou mít určitě Liaz Tomáše Poura, s kterou brázdil Dakar Jiří Moskal, Tatra pana Horky, s níž zase jezdil Karel Loprais, a neméně pozornosti určitě vzbudí Tatra ze Svoboda Tatra Teamu, která má motor Gyrtech, stejný jako Tatry z Buggyry. Zajímavé budou speciály na trucktrial - velké Tatry osmikolky. Jinak tu bude hodně „závoďáků“ z rallye, asi nejznámější Venda Kopáček se Subaru Impreza Sti N14. Ale i hodně kluků s krásnými auty, kteří jezdí amatérské rallye, Škody 130 LR, Škody Felicie.


To samé i z autokrosu, budou tu kluci z MMČR v autocrossu, jako třeba Jirka Bret s krásnou a silnou Škodou Fabií II. Buginy přivezou Ivana Kuželová, Roman Polák, Karel Hejna, Petr Muška a další. Z hobby autokrosu, i když je to závodění na velké úrovni, tady bude taky hodně zajímavého ke koukání. A tyto speciály se předvedou v ostré jízdě na připravené autokrosové trati na poli vedle areálu výstavy, kterou nám zapůjčil ZEAS Podorlicko a.s.. Hodně zástupců budou mít i závody do vrchu, třeba krásná formulka pana Hlavinky nebo historické formule Easter MTX 1-06 a MTX 2-03 Spider. Nesmím zapomenout taky na silniční motocykly z přírodních okruhů, silnější i slabší, známé třeba z 300 Zatáček Gustava Havla v Hořicích.

Ještě domlouvám podrobnosti s panem Schneiderwindem z Autoklubu Markéta, který přiveze mladé kluky na plochodrážních strojích. Pro ty nachystáme mini ovál, aby mohli předvést taky menší exhibici. Možná je i účast plochodrážníka Josefa France, ale to závisí na jeho závodech. Také bude připravena autogramiáda. Přislíbeni už jsou Jakub Kornfeil, Jiří Štancl, Jiří Moskal a Bohumil Staša, ale ten je teď nějaký nemocný, tak uvidíme. Ale ještě máme rozjednané některé osobnosti, takže ty budou jako překvapení.


Jak je náročná příprava a také shánění exponátů?

Speciály sháním vlastně už rok před zahájením výstavy. Někdo přijede rád, někoho musím přemlouvat, už mě to kolikrát přijde jako otravování. Je jasné, že jsou to všechno nebo většinou aktivní závodníci a nemají potřebu se někde více ukazovat, než na závodech. Ale pro někoho je to prostě jako příjemný den strávený na pohodové akci. Vezme rodinu, naloží závodní auto a jede. A k tomu shánění exponátů. Jak už jsem říkal, mám hodně kamarádů, kteří mají kamarády, a tím se to nějak dostane mezi lidi. Některé známé týmy musím opravdu oslovit sám, nebo jsem objel hodně akcí a závodů a tam je oslovil. Třeba mě potěšil jednáním pan Jiří Mičánek, ten přiveze krásné Porsche 997 GTR cup. Jednalo se výborně s Ollie Racing Teamem a s Trojan KTM Hradec Králové, který se vlastně zasloužil o motocykl Milana Engela. Jinak příprava celé akce začala někdy v březnu, kdy se řešilo občerstvení, reklama, organizace…
 

Budou některé vystavené exponáty také majitelů z Rychnovska?

Jasně! Říkám, je to o kamarádech a my tady v okolí máme závodníků dost už od dávných dob. (usmívá se) Bude tady třeba Pepík Švorc z Dobřan, který jezdí MMČR v Kartcrossu. Těšit se diváci mohou na VW Lupo Tomáše Jánoše z Mokrého a jeho syna Jakuba s Felicií 1600. Lukáš a Sebík Mihulkovi a Lukáš Knap z Brocné, Filip Lemfeld ze Svinné, všichni autocross. Z motokrosu Jirka Maixner z Kvasin. Vojta Hanousek z Dobrušky, ten jezdí silniční motocykly. Kluci Vorlíkovi z Křivic, to jsou závody do vrchu, nebo Luboš Sychra s Tomášem Kavalkem z rallye s Lancií Delta HF Integrale. S trucktrialovou Tatrou přijede Daniel Stiblík z Rychnova nad Kněžnou. Z Náchoda přijedou kluci Lukáš Cvejn a Kuba Gangur a Tereza Machová se svými vrchařskými Swifty a její otec Radim Mach s historickým VW Golf I. Určitě tady budou mít všichni dost kamarádů.

Přibliž nám program výstavy…

Na plakátech a letáčcích, které se budeme snažit rozdat po celém okrese na různá místa, po benzinkách a informačních centrech, bude orientační program. Diváci uvidí autokrosové, motokrosové, dakarské i trucktrialové speciály v akci na trati, od jedné hodiny bude probíhat autogramiáda osobností českého a československého motorsportu. Na poli bude trať pro RC modely z rallye a trucktrialu, takže na své si přijdou nejen děti, ale i jejich otcové. A zakončení obstará rocková zábava se skupinou Rocksorry. Takže snad dopadne vše jak má a vydaří se nám i počasí. Pro děti mají některé týmy připravené soutěže o nějaké jejich propagační materiály, takže se také mají na co těšit.

Jaká je propagace výstavy mimo médií?

Tak o propagaci a reklamu se starají kluci z SDH, určitě uvidíte brzo plakáty a letáčky, někde se objeví i banner výstavy. Jinak jako dobrá propagace funguje Facebook, kde máme událost a veškeré informace a předběžný seznam najdou lidé na našich stránkách www.jchrallyeteam.cz. Pak máme pár mediálních partnerů, kteří nás propagují a to autokrosař.cz, ewrc.cz, speedway.cz, quadmania.cz, GripTV, myslím, že je to letos rozjeté ve velkém a snažíme se všichni, aby byli návštěvníci na sto procent spokojeni. Jen to počasí nejde ovlivnit.


Jak se vám líbil tento článek?

Průměr: Známkováno: x

Další články

3.Celorepublikový sraz čtyřkolek Senice

16.02.2017, Představujeme
Příjezd v pátek 18.8.2017 reprodukovaná hudba občerstvení zábava. Sobota 19.8.2017 snídaně, cca 10:00hod spanilá jízda z...

Motocykl 2017

15.02.2017, Představujeme
Tradiční motoristická výstava Motocykl 2017 se lotos koná na stejném místě a ve stejném termínu už po jedenadvacáté! Do ...

Motosalon 2017

14.02.2017, Představujeme
MOTOSALON je největší oborovou prezentací ve střední Evropě, jako jediný motocyklový veletrh s gescí Svazu dovozců autom...


Nepřehlédněte

Kalendář akcí

  Červenec 2024  
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234

Novinky

English, Deutsch    Nahoru

Copyright © 2008-2024 Quadmania.cz, Kontakty – ISSN 1214-7125 – RSS kanál Loga Quadmania.cz ke stažení, V:0.48s

Nahlásit chybu / vylepšení na této stránce